Czas na hiszpański

Blog szkoły językowej LenguaTime

Wpisy

 • piątek, 15 lipca 2011
  • Ucz się oglądając hiszpańskie filmy

   Czy ktoś z Was słyszał o metodzie nauki języka hiszpańskiego za pomocą znanych i lubianych filmów klasyki kina hiszpańskiego?

   Ten artykuł ma na celu przedstawienie zalet nauki języka hiszpańskiego dzięki dobrodziejstwu nowoczesnej kinamatografii. Jeśli chcesz w szybki sposób nauczyć się podstawowych zwrotów języka hiszpańskiego i poznać komunikatywne wyrażenia używane w życiu codziennym, wybierz się do wypożyczalni DVD. Wśród wielu dostępnych płyt wybierz te, które możesz obejrzeć w wersji hiszpańskiej, najlepiej z lektorem hiszpańsko-języcznym. Bardzo pomocne będą też napisy do filmu, dzięki którym nie tylko usłyszysz głosy hiszpańskich aktorów, ale także zobaczysz jak pisane są poszczególne słowa.

   To doskonała metoda dla tych, których nudzą hiszpańskie ćwiczenia gramatyczne, czytanie hiszpańskich książek i ćwiczenie odmian hiszpańskich czasowników. Film przemawia do nas nie tylk dźwiękiem, ale i obrazem. Dzięki hiszpańskim filmom możemy w łatwy sposób zapamiętać słówka, a co jeszcze lepsze – nawet całe zwroty. Jeśli wybierzemy film, którego akcja toczy się w słonecznej Hiszpanii będziemy mogli zapoznać się również z kulturą tego pięknego kraju. Zachęcam więc do częstego korzystania z filmów hiszpańskich, które będą z pewnością doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego kursu w szkole językowej.

   Zachęcamy więc wszystkich do oglądania hiszpańskich filmów, w szczególności w oryginale!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   lenguat
   Czas publikacji:
   piątek, 15 lipca 2011 12:24