Czas na hiszpański

Blog szkoły językowej LenguaTime

Wpisy

 • środa, 31 sierpnia 2011
  • Klimatyczna Barcelona w filmie Woody

   Światowa premiera filmu Woody’ego Allena odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes, w 2008 r. Film był największym wydarzeniem imprezy i został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i publiczność. Był to początek sukcesów jednego z najlepszych dzieł Allena. Film został obsypany nagrodami na wielu festiwalach filmowych ( m.in. Złoty Glob, BAFTA, SATELLITE). Za rolę Marii Eleny, Penelope Cruz została uhonorowana Oscarem oraz wieloma innymi prestiżowymi nagrodami. Jednocześnie film odniósł największy komercyjny sukces spośród wszystkich obrazów Woody’ego Allena.

   ,,Vicky Cristina Barcelona” ukazała zupełnie nowy wymiar twórczości Allena- klimat znany dotychczas bardziej z filmów Pedro Almodovara, ale cały czas nacechowany wyjątkowym poczuciem humoru mistrza.

   Dwie młode Amerykanki , Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson), przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną (Penelope Cruz).

   Zdjęcia zrealizowane zostały w Barcelonie, stolicy Katalonii i drugim co do wielkości hiszpańskim mieście, położonym na wschodnim hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego oraz w Oviedo i Aviles, dwóch miastach asturyjskich, znajdujących się na wybrzeżu północnym. Barcelońskie lokalizacje stanowią wirtualna wizytówkę miasta, ze szczególnym uwzględnieniem niezwykłej architektury Antonio Gaudiego. Uwagę przykuwa zwłaszcza słynna Sagrada Familia, Parc Guell i La Pedrera.

   Szkoła językowa Leguatime zachęca do obejrzenia zabawnego, inteligentnego filmu mistrza Allena!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   lenguat
   Czas publikacji:
   środa, 31 sierpnia 2011 20:41