Czas na hiszpański

Blog szkoły językowej LenguaTime

Wpis

poniedziałek, 12 września 2011

Walencja i jej uroki

Dziś zapraszamy Was do zapoznania się z kolejnym, pięknym regionem malowniczej Hiszpanii. Wraz ze szkołą językową LenguaTime wybierzcie się dziś w podróż do zachwycającego regionu Morza  Sródziemnego jakim jest Walencja.

Region Walencji położony jest na południe od opisywanej już przez Nas Katalonii. Regon autonomiczny Walencji znany jest przede wszystkim ze swoich gajów pomarańczowych i pięknych, rozleglych plaż. Znajdziemy tam doskonałe połączenie tradycji śródziemnomorskich z dziedztwem arabskim.

Na obszarze 23 305 km2 mieszka ponad 5 milionów ludzi.

Stolicą regionu jest Walencja – znana ze swego święta patronalnego, obchodzonego w dniu Św. Józefa, znanego jako LAS FALLAS, czyli święto ognia. Jest to pogański karnawał, podczas którego twrzone są rzeźby z kartonu, plastrów, wosku i drewna, wykonywane według projektów zawodowych artystów plastyków, które następnie płoną na ulicach miasta w ostatnim dniu świąt – 19 marca.

Zachęcamy do odwiedzenia Walencji w tym okresie! To naprawdę niezapomniane widowisko!

Nazwa miasta pochodzi od łac. Valens, co oznacza "silny".

Miasto ma liczne zabytki z okresu gotyku, jest też siedzibą uniwerystetu. Nieopodal rozciąga się wybrzeże z dwiema dużymi plażami i kilkoma znanymi miejscowościami turystycznymi.

Ciekawostką jest, iż W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Sportu.

W mieście gra jedna z najbardziej utytułowanych drużyn ligi hiszpańskiej Valencia oraz inny pierwszoligowy klub Levante UD.

 

Hiszpański Radom

Hiszpański Radom

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
lenguat
Czas publikacji:
poniedziałek, 12 września 2011 10:50

Polecane wpisy